Po kërkoni mënyra për të pasur flokë të shëndetshëm dhe voluminoz? Ju keni ardhur në vendin e duhur. Ne do të ndajmë 5 mënyra se si ju mund të keni volum flokësh në mënyrë të natyrale.

Lexoni më tej për të zbuluar se si mund t’i ktheni flokët tuaj të hollë dhe të butë në flokë voluminoz dhe të shëndetshëm.

  • Masazhimi i flokëve tuaj me trajtime të ndryshme organike do të stimulojë lëkurën e kokës dhe do të nxis rritjen e flokëve. Kjo do të rrisë qarkullimin e gjakut në gjëndrat e flokëve, dhe do të ndihmoj në rritjen e flokëve duke ruajtur forcën e flokëve.
  • Përdorimi i llojit të gabuar të shampos mund të dëmtojë flokët tuaj dhe madje të shkaktojë këputje. Zgjidhni një shampo organike e cila pastron butësisht duke mbajtur nivelet e lagështisë së flokëve tuaj të paprekura.
  • Flokët tanë përbëhen kryesisht nga proteina dhe aminoacide. Prandaj, marrja e proteinave çdo ditë është thelbësore për rritjen e volumit të flokëve.
  • Balsami ndihmon në mbajtjen e lagështisë së flokëve por ato gjithashtu mund të shkaktojnë dëme në flokun tuaj nëse përbërësit nuk kanë përbërës organik.
  • Maskat e përgatitura vet në shtëpi janë efikase, përbërësit ideal për të stimuluar volumin në flokë janë: hithra, bima e bishtit të kalit dhe mente.

Cili është produkti që rekomandohet dhe është efektiv për ti dhuruar flokëve volum në mënyrë natyrale?

SOLIDUM – Është një produkt shumë funksional me formulë revolucionare. Formuluar me përbërës të cilët nuk kanë efekte anësore si: hithra, bima e bishtit të kalit dhe mente. Përfitimet që kanë këto përbërës 100% organik janë: ndihmojnë në rritjen e flokëve, i dhurojnë flokëve volum në mënyrë natyrale, i bëjnë më të shndritshëm dhe më të shëndetshëm.